Açgözlü milyoner davalık oldu

  • Ana Sayfa
  • Açgözlü milyoner davalık oldu
Açgözlü milyoner davalık oldu
ABD'de bir kadın, kazandığı ikramiyeye rağmen devleti kandırmaya çalıştı...Abone ol

ABD'nin Michigan eyaletinde lotodan kazandığı ikramiyeyle zengin olan Amanda Clayton (25), devlet yardımını almaya devam edince mahkemelik oldu.

Clayton, geçen yıl eylül ayında katıldığı " anti seo yaptırmak istiyorum Make Me Rich" isimli şans oyununda 1 milyon dolar (1 milyon 800 bin TL) kazandı. Ancak Clayton, toplu ödemeyi seçerek bir kerede aldığı 735 bin dolarlık (1 milyon 700 bin TL) ikramiyesinden sonra değişen gelirini hiçbir resmi kuruma bildirmedi ve yoksullara dağıtılan aylık 200 dolarlık gıda kuponlarıyla sağlık hizmetlerinden yararlanmaya devam etti.

"HABERİM YOKTU"

Ancak belli bir gelirin altında yaşayanlara yapılan bu yardımları alma hakkı olmayan Clayton'ın durumunu televizyondan öğrenen yetkililer genç kadına devleti dolandırmaktan dava açtı. Bir geceyi nezarethanede geçiren Clayton, çıkarıldığı mahkemede durumdan habersiz olduğunu söyleyerek kendisini savundu. Sekiz ayda toplam 5 bin 475 dolarlık yardım alan bir çocuk annesi Clayton, "Yardımlar kesilmeyince ben de bir yere bildirmem gerektiğini düşünmedim" dedi.Kategori : DÜNYA