En etkili 100'de 2 Türk

En etkili 100'de 2 Türk
Time Dergisi dünyanın en etkili 100 ismini açıkladı. Listede ‘yeni Osmanlıcılığın temsilcisi’ olduğu belirtilen Davutoğlu ve Ali Babacan da yer aldı..Abone ol

Time Dergisi’nin hazırladığı en etkili 100 ismi belirleyen liste açıklandı.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Başbakan Yardımcısı ve Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan da yer aldı.

Liderler new mexico seo kategorisi altında isimleri birlikte yer alan Davutoğlu ve Babacan'ın, yeni Osmanlıcılığın temsilcisi olduğu belirtildi.

İki bakanın 2009'da yaşanan ve tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik krizde doğru reformlar yaptığı vurgulandı.

Bu yıl dokuzuncusu ilan edilen listede ABD’nin Arap dünyasındaki etkisini her geçen gün biraz daha yitirdiğine dikkat çekilirken Türkiye'nin bu bölgedeki ağırlığını iyiden iyiye artırdığının da altını çizdi.

Buna gerekçe olarak ise Davutoğlu ve Babacan'ın etkili dış politikası gösterildi.

dünyanın en etkili 100 ismi belli oldu. time dergisinin hazırladığı "time 100" listesinde iki de türk var. dışişleri bakanı ahmet davutoğlu ile başbakan yardımcısı ve ekonomiden sorumlu devlet bakanı ali babacan, listede politikaları ve reformları nedeniyle yeni osmanlıcılığın temsilcileri olarak yer aldı.

ANONYMOUS DA LİSTEDE

Listede yer alan diğer isimler arasında Amerikan Başkanı Obama, Almanya Başbakanı Angela Merkel, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun yanısıra; şarkıcı Rianna, futbolcu Lionel Messi ve internet korsanı grubu Anonymous bulunuyor.Kategori : GÜNCEL