Öcalan'ın akıl hocası Perinçek'miş!

  • Ana Sayfa
  • Öcalan'ın akıl hocası Perinçek'miş!
Öcalan'ın akıl hocası Perinçek'miş!
Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın eski avukatı İrfan Dündar, Perinçek'in Öcalan'ın akıl hocalığını yaptığını iddia etti.Abone olTerör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın eski avukatı İrfan Dündar, Öcalan ile Doğu Perinçek’in bir dönem, milletvekillerinin belirlenmesi için ortak liste oluşturmaya çalıştıklarını iddia etti. Öcalan’ın yakalanmasından sonra avukatların Perinçek’ten aldıkları notları Öcalan’a ilettiklerini ifade eden Dündar, Per new mexico seo inçek’in örgütün yönlendirilmesinde Öcalan’a yol gösterdiğini söyledi.


KCK iddianamesinde yer alan Doğu Perinçek- Öcalan ilişkisi şaşırtmaya devam ediyor. İddianameye göre İrfan Dündar’a Öcalan ile Ergenekon davasının tutuklu sanığı İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in ilişkisi soruldu.

ÖCALAN'I DÜNYAYA PERİNÇEK TANITMIŞ!

İfadesinde Öcalan’ın siyasal bilgiler fakültesinde okuduğu yıllarda, Perinçek’in Ankara Hukuk Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yaptığını bildiğini anlatan Dündar, ikilinin bu yıllardan tanıştığını söyledi. 1980’li yıllarda PKK ile Doğu Perinçek’in kurduğu Aydınlık grubunun karşılıklı silahlı çatışmalara girdiklerini ifade eden Dündar, “İki taraftan da ölenler oluyor. 1991 yılında Doğu Perinçek, PKK’nın Bekaa Vadisi’nde bulunan kamplarını ziyarete gidiyor. Burada Abdullah Öcalan ile görüşüyor. Daha sonra bu görüşmeler Doğu Perinçek’in başında bulunduğu gruba ait olan 2000’e Doğru dergisinde yayınlanıyor. Bu derginin yayınlanmasından sonra Türkiye ve dünya kamuoyunda PKK terör örgütü ve Abdullah Öcalan tanınmaya başlandı. Böylece Abdullah Öcalan ve PKK herkes tarafından tanınmış oldu. Bu örgüt için dönüm noktalarından biridir. Bu olaylardan sonra PKK’nın üst yönetimi ile görüşmek için basın mensupları PKK kamplarına gitmiştir.” dedi.

MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN ORTAK LİSTE

Kategori : GÜNCEL