Dünyanın en etkili iki Türk'ü

  • Ana Sayfa
  • Dünyanın en etkili iki Türk'ü
Dünyanın en etkili iki Türk'ü
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Time dergisi tarafından dünyanın en etkili 100 ismi arasına girdiAbone ol

Time dergisinin en etkili 100 isminden oluşan Time 100 listesinin, bu yıl dokuzuncusu ilan edildi.

En etkili isimler listesine 2 Türk de girdi. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Başbakan Yardımcısı Ali B yerel seo nasıl yapılır abacan... Dergi en etkili 100 kişi listesine aldığı Türk bakanları "Neo Osmanlıcı" olarak tanıttı. Davutoğlu ile Babacan'ın ABD'nin ekonomik kriz nedeniyle etkisiz kaldığı bir dönemde fırsattan istifada boşluğu doldurdukları yorumu yapıldı.

NEO OSMANLICILAR

Time dergisi sayfalarında iki bakanın fotoğrafını da kullandı. Türk bakanlar için NBC Kahire temsilcisi Ayman Mohyeldin'in yazdığı bir yoruma yer verildi.

NBC'nin arap asıllı temsilcisi Mohyeldin'in yazdığı metinde Davutoğlu ve Babacan şöyle tanımlanıyor:

"Bir yandan Avrupa içinde bulunduğu ekonomik krizlerin etkisindeyken, diğer yandan Amerika sebep olduğu savaşlar yüzünden sarsılan küresel imajını toparlamaya çalışırken, Türkiye'de fırsattan istifade kalan etki boşluğunu, Arap ve İslam dünyasında aktif bir rol üstlenerek kapatıyor. Pek çok insanın Neo-Osmanlıcılık dediği bu akımın Davutoğlu ve Babacan tarafından başlatıldığı söyleniyor."

EN ETKİN İSİMLER NASIL SEÇİLİYOR?

Liste, dünyanın en etkili isimlerinin dinamizm, yenilik ve başarılarını dikkate alıyor.Kategori : GÜNCEL