Aczimendiler Ankara'da polise takıldı!

  • Ana Sayfa
  • Aczimendiler Ankara'da polise takıldı!
Aczimendiler Ankara'da polise takıldı!
28 Şubat dönemi ile ilgili Ankara Adliyesi'ne müdahillik talebinde bulunmak isteyen Aczimendilere polis izin vermedi.Abone ol8 Şubat sürecine müdahil olmak isteyen aczmendiler Ankara’da biraraya geldi. Müdahillik dilekçeleri kabul edilmeyen ve aralarında Müslüm Gündüz’ün de olduğu aczmendiler, Hacıbayram Camisi’nde toplanıp öğlen namazını kıldıktan sonra Ankara Adliyesi’ne yürümek istedi. Polisin izin vermediği aczmendile tummy tuck prices turkey r, cami avlusunda oturma eylemi yaptı. Müslüm Gündüz daha sonra müdahillik taleplerinden vazgeçtiklerini açıklayarak ellerinde bulunan dilekçeleri yırttı. Aczmendiler daha sonra Ankara'dan ayrıldı.

Türkiye’nin çeşitli illerinden otobüslerle Ankara’ya gelen ve aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu yaklaşık 300 kişilik aczmendi grubu, 28 Şubat süreciyle ilgili açılan soruşturmaya müdahil olmak için Ankara Adliyesi’ne yürümek istedi. Hacı Bayram Camisi’nde öğle saatlerinde toplanan grup, burada namaz kıldı. Namazın ardından yürüyüşe geçen grup, polisin cami çevresinde kurduğu barikatla karşılaştı. Yürüyüşleri polis tarafından durdurulan aczmendi grup, cami avlusunda oturma eylemi başlattı.

'28 ŞUBAT MAĞDURU BİZİZ'

28 Şubat sürecinde Fadime Şahin olayı ile Türkiye gündemine oturan aczmendi lideri Müslüm Gündüz, 28 Şubat'ın mağdurlarının kendileri olduğunu öne sürdü. Gündüz, "28 Şubat sürecini anlamak için aczmendi olayını iyi incelemek lazım. O dönemde neler yaşandığını herkes gördü. Biz bu davaya müdahil olmak istiyoruz. Avukatımız aracılığıyla müdahillik dilekçemizi gönderdik. Ancak savcı kabul etmemiş. Kimin savcısı, kimden maaş alıyor. Demek ki 28 Şubat süreci devam ediyor" dedi.

ACZMENDİLER 28 ŞUBAT İÇİN OTURMA EYLEMİNDE

Kategori : GÜNCEL