Yatırımcıya yüzde 50 kazanç sözü

  • Ana Sayfa
  • Yatırımcıya yüzde 50 kazanç sözü
Yatırımcıya yüzde 50 kazanç sözü
Nişantaşı-Etiler-Bebek aksının tam ortasında yer alan Nispetiye On projesi satışa çıktı. Yatırımcılara 2 yılda %50’lik kazanç vaat eden projenin, 2013 yılı içinde tamamlanması planlanıyor.Abone ol

Atlas Grup, Renkyol İnşaat ve Birincioğlu İnşaat’ın oluşturduğu ARB İnşaat Ortaklığı, arsa bedeli dahil 150 milyon dolarlık yatırımla, konumu ve zengin ulaşım alternatifleriyle çok özel bir bölge olan Nişantaşı-Etiler-Bebek aksının tam ortasında yeni bir çekim merkezini hayata geçiriyor.

Mimari projesi bölgede pek çok prestijli binaya imzasını atmış olan Yüksek Mimar Turgut Toydemir tarafından hazırlanmış olan projenin, iç tasarımı ise Şakirin Camii çalışması ile uluslararası ün kazanan Zeynep Fadıllıoğlu tarafından yapıldı. Kuzeyinde Levent Mahallesi ve batısında Şişli ilçesinin yer aldığı yaklaşık 5 bin metrekare arazinin sınırları backlink nı Nispetiye Caddesi ile Etiler-Büyükdere Caddesinin bağlantısını sağlayan Aytar Caddesi oluşturuyor. Nispetiye On bünyesinde 92 rezidans ve yaklaşık 11 bin metrekare ticari alan bulunuyor.

Nispetiye On; 9 konut katı, 4 ticari birim katı ve 3 otopark katından oluşuyor. Nispetiye Caddesi'ne bakan cephede yeme-içme mekanları planlanırken, Aytar Caddesi'ne bakan cephede ise yüksek metrekareli sanat galerileri, tasarım, dekorasyon ve moda mağazalarının yer alması planlanıyor.

YÜZME HAVUZU ÇATIDA

Teras katındaki sosyal alanlar ise danışmanlığı Ondörtoniki/Tuğba Buyurucu tarafından yapılan spa ve fitness fonksiyonlarına ayrılmış durumda. Nispetiye On’u farklı kılan en önemli özelliklerden biri birçok projede bodruma sıkıştırılan bu fonksiyonların, ek maliyetler de yüklenilerek, çatıya konumlandırılması. Bu bölümde hamam, buhar odası, sauna gibi alanların yanı sıra yoga, aerobik, pilates gibi çalışmaların yapılacağı stüdyolar ve bir yüzme havuzu yer alacak. Toplam inşaat alanı 35.750 m² olan Nispetiye On’da farklı büyüklüklerde toplam 92 adet rezidans yer alıyor. Bunların 16 adedi 3+1, 36 adedi 2+1 ve 40 adedi 1+1 olarak şekillendirilmiş durumda. 3+1’ler 216 m2, 2+1’ler 119 m2 ile 127 m2 arasında ve 1+1’ler ise 88 m2 ile 127 m2 arasında büyüklüklere sahip. Rezidanslar, lansmana özel 708 bin dolar ile 2.165.000 dolar arasında fiyatlarla satışa sunuluyor. Projeyi değerlendiren ARB İnşaat Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ceylan “Bugüne kadar birçok önemli projeyi hayata geçirmiş olan üç farklı firma olarak bu proje için bir araya geldik. Her birimiz için de bu proje çok önemli ve değerli. Bu alanlardan yıllık 8.000.000 dolar gibi bir kira geliri beklentimiz var. Lansman için belirlediğimiz ve 708 bin dolardan başlayan fiyatlar, projenin oturuma açılmasıyla %50’lik bir artış gösterecektir. Yani yatırımcı için 2 yılda en az %50’lik bir kazanç söz konusu olacak" dedi.

LEED SERTİFİKASI'NA ADAY

Akıllı bina sistemleriyle donatılan ve yeşil bina özellikleriyle LEED sertifikasına aday olan Nispetiye On’un 2013 yılının 3. çeyreğinde tamamlanıp yaşama açılması planlanıyor. Nispetiye On, yakın çevresine de bir katkı sağlamak maksadıyla binanın cephesinin bulunduğu Nispetiye Caddesi ve Aytar Caddesindeki kaldırımlarının yenilenmesi, peyzaj ve çevre düzenlemesinin yapılmasıyla ilgili bölgeye katkı sağlamaya çalışıyor. ARB İnşaat Ortaklığı yetkilileri bu konuda işbirliğinin nasıl sağlanacağı konusunda Büyükşehir Belediyesi ve Beşiktaş Belediyesi ile görüşmelerine devam ediyor.Kategori : GÜNCEL