Meral Okay'ın hastalığı bir başkaydı

  • Ana Sayfa
  • Meral Okay'ın hastalığı bir başkaydı
Meral Okay'ın hastalığı bir başkaydı
Meral Okay'ın hayatını kaybetmesinin ardından doktoru Prof. Dr. Sevil Bavbek hastalığın süreciyle ilgili ilk kez konuştu. Abone ol

Prof. Dr. Sevil Bavbek "Kendine özel bir hastalığı vardı. Meral Okay "Benim hastalığım standart olmaz" diye gülerdi" dedi.

A Haber'de yayınlanan Selin Ongun'un sunduğu "Bi Sormak Lazım" programına katılan Prof. Dr. Sevil Bavbek, Meral louisiana seo Okay'ın hastalığını "kendine özel" olarak tanımladı.

Bavbek, "Akciğerde de bir öğesi olan ama daha yaygın başlayan ve karakter olarak akciğer kanseri teşhisi konmuş hastaların hastalığına hiç benzemeyen çok kendine özel bir hastalığı vardı. Patolojik olarak da zor tanımlanmıştı. Değişik bir tümördü, yurtdışında çeşitli merkezlere çeşitli ülkelere konsültasyona gitti, her yerde aynı şaşkınlıkla karşılandı." dedi.

Prof. Dr. Sevil Bavbek bu duruma Meral Okay'ın yorumunu da şu sözlerle iletti:
"Kendisi de buna "Benim hastalığım standart olmaz, özel olur" diye gülerdi. Hastalığın ortaya çıkışı da, mikroskop altındaki yapısı da, klinik olarak seyri de kendine has ve çok değişik oldu. Hepimizi şaşırttı. Herkesin hastalığı kendine özel. Meral hanımınki de kendine has bir hastalıktı."

Herkesin yılda bir kez sağlık taramasından geçmesi gerektiğini ifade eden Bavbek, en büyük ilacınsa hayatın mizah yanını görmek olduğunu söyledi. Prof. Dr. Sevil Bavbek, Amerikan tipi beslenmenin yani sık sık karbonhidrat atıştırmanın sağlığa zararlı olduğunu kaydederek dengeli beslenmenin önemine dikkat çekti.Kategori : GÜNCEL