Kadir İnanır'ın en büyük pişmanlığı

  • Ana Sayfa
  • Kadir İnanır'ın en büyük pişmanlığı
Kadir İnanır'ın en büyük pişmanlığı
Geçtiğimiz günlerde akciğerindeki bir tümör nedeniyle ameliyat masasına yatan Kadir İnanır, en büyük pişmanlığını açıkladı; Sigara!Abone ol

Türk sinema tarihinin en önemli isimlerinden Kadir İnanır geçtiğimiz günlerde akciğerindeki bir tümör nedeniyle ameliyat masasına yattığında Türkiye'nin yüreği ağzına geldi.

Erken teşhis sayesinde hayati bir sorun yaşamadan sağlığına kavuşa istanbul seo n Kadir İnanır, operasyondan sonra ilk kez Milliyet'e konuştu. Kadir İnanır, yaşadığı sağlık probleminin en önemli sebebinin uzun yıllar boyu içtiği sigara olduğunu belirterek "Şimdiki aklım olsa sigaraya hiç elimi sürmezdim" dedi.

Sigaraya çok genç yaşlarında başladığını ve uzun yıllar içtiğini anlatan İnanır, "İnsan gençken bu alışkanlığın nelere mal olabileceğini hesaplayamıyor. Kaldı ki bizim sigaraya başladığımız yıllarda bu illetin zararları konusunda dünyada bugün varolan bilinç gelişmemişti" diye konuştu.

Yıllar boyunca zaman zaman sigarayı bırakmayı düşündüğünü, ancak bunu hiç uygulamadığını da belirten İnanır, "Keşke düşündüğüm dönemlerde bıraksaymışım" diye konuştu. Şimdiki çocuk ve geçlerin büyük çoğunluğunda sigaranın zararları konusundaki bilincin geliştiğini ve bunu görmekten büyük memnuniyet duyduğunu söyleyen İnanır "Benim yaptığım hataları yapanları çevremde gördüğümde acımasızca müdahale edeceğim. Hiç kimse kendine iyi bakmazsa sağlıklı olamaz. Bundan sonra çevremde kimse sigara içemeyecek, eski alışkanlıklarını uygulayamayacak, hepsine müdahale edeceğim. Çünkü çektiğim acıları kimsenin çekmesini istemiyorum" dedi.Kategori : MAGAZİN