Tuğluk'un başına taş düşmüş olmalı

  • Ana Sayfa
  • Tuğluk'un başına taş düşmüş olmalı
Tuğluk'un başına taş düşmüş olmalı
Hükümetin terörle mücadele stratejisi kapsamında BDP ile görülme çağrısına Aysel Tuğluk'tan olumlu yanıt geldi.Abone ol

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın BDP'yi kastederek "terörle mücadele, siyasi uzantılarıyla müzakere" demesinden sonra gündeme gelen muhataplık tartışmalarına Van Bağımsız Millet google ads service vekili ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Aysel Tuğluk'tan olumlu yanıt geldi.

Aysel Tuğluk, yeni bir sürecin başlaması için pek çok şeyin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi. Tuğluk, "Hükümet Kürtlere, PKK de Türklere güven vermeli. Karşılıklı birbirine güven verici jestler, pratik adımlar atılmalı. Her iki taraf illa benim dediğim olsun diyemez. Karşılıklı güven oluşursa uzlaşı noktası yaratılır" dedi.

Burhan Ekinci'nin taraf gazetesindeki haberinde; yeni plan ve BDP'nin muhataplığına ilişkin tartışmalara değinen Tuğluk, "Kendi içimizde henüz bu çerçevede bir değerlendirme yapmadık. Böyle bir müzakere başlar mı başlamaz mı kimlerle başlar bilemiyorum. Başbakan'ın açıklaması var ama neyin müzakeresi yapılacak? Yansıyan şekliyle midir başka bir şey midir bilmiyoruz. Hükümetin gerçekten çözüm programı var mı? Varsa açıklasınlar" ifadelerini kullandı.Kategori : POLİTİKA